array(0) { }
Zobacz podkategorie

COSMO 12 S – nowy model w ofercie !

Wesołych Świąt !

Nowy kształt trójników PLANO 11

Producent marki Bogen firma Wienerberger stale pracuje nad dalszym rozwojem swoich produktów w oparciu o wymagania rynku, zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym.

Mając to na uwadze, trójniki do naszego modelu dachówki płaskiej Plano 11 zostały całkowicie przeprojektowane.

Nowe trójniki nawiązują do nowoczesnego i przejrzystego designu oraz prostych linii dachówek Plano 11.

Nowy trójnik może być stosowany uniwersalnie z różnymi kątami nachylenia połaci oraz jest przeznaczony do dachu czterospadowego o standardowym nachyleniu połaci 35°.

marzec 2022

Dachówki Klasztorna i Cavus 13 popularne na rynku konserwacji zabytków

W ostatnich latach zauważalnie wzrosła na rynku konserwacji zabytków popularność dachówki Klasztornej jako najbardziej rozwiniętej formy zabytkowych dachówek,
takich jak rzymska Tegola czy Mnich-Mniszka, doskonale je przy tym zastępując.
Konserwatorzy zabytków od ponad 25 lat znają dachówkę Klasztorną stosując ją na wielu polskich obiektach i wysoko cenią jej walory wizualne i techniczne.
Oferujemy tą dachówkę produkowaną w niezmienionej od 1928 roku formie w niemieckim zakładzie Wienerberger w Straubing znanym od ponad 100 lat z doskonałej jakości dachówek.

Niesłabnącą popularnością na rynku konserwatorskim cieszy się również piękny model Cavus 13 czyli głęboka holenderka z pełną falą w profilu (bez wypłaszczeń jakie występują w nowoczesnych modelach).
Mimo, iż spopularyzowali ją w Polsce przed 100 laty holenderscy kupcy i najpopularniejsza była na  Pomorzu, Warmii i Mazurach teraz jej urok doceniają klienci w całej Polsce.
Co zaskakujące cieszy się ona wzrastająca popularnością nie tylko na zabytkach, ale też wśród wymagających klientów i architektów.

Co ważne obie te dachówki są wyjątkowo odporne na silne wiatry i ulewne deszcze występujące w Polsce i północno-wschodniej Europie. Wszystko dzięki wyjątkowej konstrukcji i bardzo głębokiej fali, która w części dolnej tworzy tzw. rynnę, która pewnie odprowadza wodę nawet z bardzo wysokiej połaci przy silnym bocznym wietrze.

Po ponad 25 letniej współpracy z rynkiem konserwacji zabytków i wzrastającą sprzedażą dachówek dedykowanych na obiekty zabytkowe firma Bogen uzyskała status głównego dystrybutora w Polsce dachówki Klasztornej E28 oraz głębokiej holenderki Cavus 13 zapewniając przy tym pełny serwis techniczny i profesjonalną obsługę klienta przez wyspecjalizowanych przedstawicieli. Oba te modele produkowane są w niemieckich zakładach Wienerberger i gwarantują najwyższą jakość przy zachowanym historycznym wyglądzie.

Dworzec PKP Gdańsk Główny z MONDO 15

Największa inwestycja konserwatorska 2020 roku weszła w fazę wymiany pokrycia dachu.

Po kilku dziesięcioleciach błędnych remontów i modernizacji wszystko wraca do oryginału czyli drobnej Marsylki o zużyciu 15 sztuk na m² ułożonej z kolorowymi ornamentami. Nasza Mondo 15 w trzech kolorach zostanie ułożona na wszystkich budynkach dworca.

Po czterech latach współpracy z biurem projektowym PKP oraz konserwatorami zabytków po raz kolejny okazujemy się najlepszymi dostawcami dachówki na najbardziej wymagające dachy. Po pałacu w Łańcucie z marsylką cieniowaną Staromiejską i kościołem św. Andrzeja w Krakowie z karpiówką przypalaną i cieniowaną udowadniamy na dworcu, iż nawet szalone kolory nie są dla nas problemem. Według życzenia: „dachówka żółta jest stonowana i bardziej cytrynowa niż pomarańczowa, ale z małym nasyceniem koloru i bez połysku. Zielona jest w kolorze dojrzałej oliwki z lekkim odcieniem żółci z niewielkim nasyceniem koloru”.

Pierwsze wykonane połacie oddają piękno detali dachu, lecz nie milkną dyskusje na temat kolorów. Dworzec od lat 90-tych na skutek błędów remontowych pokryty był czerwoną karpiówką, która mocno się zabrudziła, a teraz dach zaczyna nabierać kolorów i ozdobników. Zapomniano jak piękne dachy miał przedwojenny Gdańsk, na szczęście teraz wracamy do roku 1900 i oryginalnego wyglądu. Dworzec w tych czasach był wspaniałą wizytówką Gdańska. Znajdowały się tu również pomieszczenia przeznaczone do użytku rodziny cesarskiej, w tym rezydującego we Wrzeszczu następcy tronu Fryderyka Wilhelma.

 

Na zdjęciach dworzec w roku 1904

Dworzec przed remontem

Wizualizacja nowego pokrycia i stojaki wzorcowe pomagające w doborze kolorów

A oto efekt przeprowadzonych prac renowacyjnych:

Odszedł od nas DIETER SCHIEFER

Z ogromnym smutkiem i żalem, zawiadamiamy iż dnia 20 Września 2019 odszedł od nas DIETER SCHIEFER, nasz pierwszy Szef w bawarskich Cegielniach Bogen.

Osoba, która przez pierwszych 5 lat naszej współpracy z Zakładami w Bogen, a dalej z ramienia Koncernu Wienerberger Niemcy, służyła nam ogromnym wsparciem i pomocą w rozwoju działalności i budowaniu Marki „Bogen”.

Prywatnie wielki mój Przyjaciel i Mentor, ogromny zwolennik importu Dachówek do Polski, oraz doskonały Menedżer kierujący w swojej ponad 40-letniej karierze wieloma Prestiżowymi przedsiębiorstwami w Europie.

Człowiek, któremu „Dachy Bawari” oraz Marka „Bogen” w Polsce zawdzięczają bardzo wiele, osoba bez której zaangażowania, nauki którą nam przekazał i wsparcia w każdej dziedzinie, osiągnięcie obecnego poziomu sprzedaży Dachówek w naszym Kraju, nie byłoby możliwe…

Żegnam osobiście Człowieka, któremu zawdzięczam przekazanie ogromnej wiedzy, nauki handlowej oraz etyki prowadzenia biznesu, dla którego Partner Handlowy był Stroną najważniejszą, a dane Słowo ważyło bardzo wiele, Przyjaciela, którego maili z pytaniem „Was machen die Geschäfte?” będzie mi po prostu ogromnie brakować,

Dziękuję za wszystko co dla nas Zrobiłeś… Mein Lieber Cheff !!!

XVII Europejski Kongres Informacji Renowacyjnej 2018

W dniach 19-20 kwietnia 2018 roku w Pałacu Wielkopolskich, gdzie znajduje się Urząd Miasta Krakowa, odbyła się XVII edycja Europejskiego Kongresu Informacji Renowacyjnej EKIR 2018. Wydarzenie to pozwala na spotkanie osób z kręgu konserwacji i renowacji zabytków. Konserwatorzy, architekci, producenci i zaproszeni goście mogli wymieniać poglądy, omawiać realizacje, nowe metody i materiały stosowane w renowacji stref historycznych.
W tej wspaniałej imprezie braliśmy udział pierwszy raz i od razu sukces – otrzymaliśmy nagrodę Renowator 2018 za Szczególne Osiągnięcia w Renowacji Stref Historycznych.
Wyróżnionym obiektem jest XI w. Kościół św. Andrzeja w Krakowie przy ul. Grodzkiej.
Obiekt ten został pokryty karpiówką postarzaną co dało wrażenie zachowania pierwotnej struktury dachu.

O randze nagrody świadczy skład szacownego jury, w którym znaleźli się wszyscy konserwatorzy wojewódzcy oraz wybitne osobistości z kręgu renowacji zabytków.

A oto kościół pw. Św. Andrzeja po renowacji:

STRATEGICZNE ZMIANY – BOGEN MANUFAKTURA

W nowy 2017 rok wchodzimy z jeszcze większym zaangażowaniem w sferę renowacji zabytków.
Nakreślone zostały ambitne cele oraz nowy program rozwoju działu ,, Manufaktura”.
W realizacji zadań od 1 stycznia pomaga nam nowy kolega – specjalista w dziedzinie renowacji zabytków Grzegorz Rozalewicz.
Liczymy na jego doświadczenie i wiedzę wyniesione ze współpracy z cegielnią Von Muller Dachziegel.
Zgodnie z nowymi zasadami rozwoju działu „Manufaktura” wprowadzony został podział rynku polskiego na dwie strefy – północną i południową, a linię podziału wyznacza na mapie Polski autostrada A2 biegnąca z zachodu na wschód kraju.
Strefą północną zaopiekuje się Przedstawiciel Techniczno – Handlowy, Doradca Konserwacji Zabytków – Grzegorz Rozalewicz.
– (region powyżej autostrady A2)
Strefę południową nadal będzie obsługiwał Przedstawiciel Techniczno – Handlowy, Doradca Konserwacji Zabytków – Tomasz Banach
– (region poniżej autostrady A2)
Do Państwa dyspozycji pozostają oczywiście pozostali nasi przedstawiciele regionalni.
Nasze dotychczasowe działania pozwoliły na realizację wielu wspaniałych obiektów między innymi:
– Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej
– Zamek w Pieskowej Skale
– Pałac Muzeum w Łańcucie
– Kościół Św. Jakuba w Toruniu
– Ratusz w Wałbrzychu
– Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
– Dom Profesorski Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
– Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu.
– wiele klasztorów klauzulowych, zabytkowych kaplic i kościołów w całej Polsce
Obiekty te napawają nas dumą i mobilizują do dalszej pracy dając siłę do realizacji nowych zadań.

 

PRZEDŁUŻENIE UMOWY WSPÓŁPRACY DO 2022 r.

Najlepszy wynik sprzedaży produktów „BOGEN” w Polsce w roku 2015, w całej 12 letniej już historii współpracy pomiędzy firmami.
Dachy Bawarii – BOGEN i Koncernu Wienerberger Niemcy doprowadziły za obopólna aprobatą do przedłużenia umowy współpracy. Umowa pomiędzy Firmami została przedłużona do 1 stycznia 2022 roku.
Obejmuje ona wyłączność na sprzedaż produktów Koncernu Wienerberger Niemcy na dachówki lokowane pod ogólną marką „BOGEN”.
Mamy nadzieję że te kolejne lata pozwolą nam jeszcze bardziej wzmocnić pozycję produktów marki „BOGEN” na polskim rynku pokryć dachowych.

 

PREMIERA PLANO 11 – OPALENICA 4 WRZEŚNIA 2014 R.

BUDMA 2014 – WRĘCZENIE UMOWY WSPÓŁPRACY

PRZEDŁUŻENIE UMOWY WSPÓŁPRACY DO 2019 r.

Kliknij w miniaturkę aby zobaczyć